M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TVP odpowiada na zarzuty Romana Giertycha dotyczące reklam wyborczych

Serwis Dzienny | 22 sierpnia 2007, 06:45

Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym odpiera wszystkie zarzuty, jakie pod jej adresem wysunął Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin...

Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym odpiera wszystkie zarzuty, jakie pod jej adresem wysunął Roman Giertych z Ligi Polskich Rodzin w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Newsweek Polska" ( nr 34/2007 z 26 sierpnia br.). TVP zaprzecza, jakoby opozycyjne partie politycznie nie miały możliwości zakupu płatnych reklam na antenie stacji.

"Jedynie przedwyborczym napięciem nerwowym można wytłumaczyć inne fantastyczne "rewelacje" szefa Ligi Polskich Rodzin, jakoby Premier RP telefonował do prezesa zarządu TVP w sprawie śp. Barbary Blidy czy - jak twierdzi Giertych - niektórych dziennikarzy do "Wiadomości" premier wskazywał osobiście" - czytamy w oświadczeniu TVP.

Telewizja Polska domaga się od Romana Giertycha opublikowania na własny koszt w "Newsweek Polska" oświadczenia następującej treści: "Wszystko, co powiedziałem na temat TVP SA w wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Newsweek" z 26 sierpnia br., nie jest prawdą". Brak reakcji Romana Giertycha ma spowodować przekazanie sprawy pełnomocnikowi procesowemu TVP. (BG)

Czytaj więcej na temat: , , ,