M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

INTERNETOWE PROBLEMY W ZUS-IE

Serwis Dzienny | 17 stycznia 2001, 00:00

Wciąż nie wiadomo, kiedy firmy będą mogły przesyłać drogą elektroniczną dokumenty do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wymóg taki określa nowelizacja ustawy...

Wciąż nie wiadomo, kiedy firmy będą mogły przesyłać drogą elektroniczną dokumenty do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wymóg taki określa nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych zaproponowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej w 2000 r. Posłowie zmodyfikowali propozycję ministerstwa, zwiększając z 6 do 21 limit pracowników, poniżej którego pracodawcy będą zwolnieni z przekazywania dokumentów do ZUS-u drogą elektroniczną. Nowelizacja stanowi podstawę prawną dla ZUS-u do nadawania Numerów Ubezpieczenia Społecznego Płatnika (NUSP), które miałyby zastąpić dotychczas wykorzystywane przez zakład numery REGON, NIP i PESEL. Termin ich wprowadzenia nie jest sprecyzowany - mówi się nawet o kilkunastu miesiącach oczekiwania.

Ich wprowadzenie wymagać będzie udostępnienia nowej wersji programu Płatnik, nad którym pracuje Prokom Software, i zmian w systemie KSI ZUS. (AO)

Czytaj więcej na temat: