M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Hoopla.pl w październiku br. zadebiutuje na GPW

Serwis Dzienny | 2 października 2007, 06:45

Sklep internetowy Hoopla.pl prawdopodobnie w październiku br. zadebiutuje na GPW w Warszawie. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła już prospekt firmy. Hoopla.pl...

Sklep internetowy Hoopla.pl prawdopodobnie w październiku br. zadebiutuje na GPW w Warszawie. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła już prospekt firmy. Hoopla.pl SA będzie pierwszym polskim sklepem internetowym notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma planuje przeprowadzenie oferty publicznej, z której zamierza pozyskać około 11-13 mln zł, zaraz po wejściu na giełdę. Oferującym papiery będzie Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Zapisy na akcje będzie można składać również za pośrednictwem internetu przy wykorzystaniu platformy "e-Zapisy" prowadzonej przez Dom Maklerski Capital Partners.

Spółka została założona w 2004 roku przez Krzysztofa Boufała i Przemysława Szydłowskiego. Głównym inwestorem firmy jest fundusz MCI Management SA. Przychody Hoopla.pl kształtują się na poziomie 27 mln zł rocznie. Obecnie firma zatrudnia ok. 40 osób. Hoopla.pl oferuje m.in. sprzęt AGD i RTV. (GHM)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,