M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Krytycy.pl, nowy serwis dla marketerów, będzie płacił blogerom

Serwis Dzienny | 4 października 2007, 06:45

Wystartował serwis Krytycy.pl skierowany do marketerów. Właścicielem serwisu jest spółka Krytycy.pl założona przez Dominika Jendroszczyka i Macieja Zawadzińskiego z Katowic....

Wystartował serwis Krytycy.pl skierowany do marketerów. Właścicielem serwisu jest spółka Krytycy.pl założona przez Dominika Jendroszczyka i Macieja Zawadzińskiego z Katowic. - Celem serwisu jest połączenie interesów reklamodawców i blogerów na wzajemnie akceptowanych warunkach - wyjaśnia Maciej Zawadziński. - Reklamodawcy coraz częściej zauważają, że blogosfera to miejsce, w którym mogą bardzo skutecznie dotrzeć z przekazem do swoich klientów. Z drugiej strony blogerzy coraz jaśniej zdają sobie sprawę, że prowadzenie bloga zajmuje im nierzadko tyle czasu co regularna praca, na której jednak nie zarabiają. Poprzez jasne zasady działania umożliwiamy obu stronom efektywne współdziałanie - dodaje.

Serwis Krytycy.pl opracował zasady, na których opiera się współpraca blogerów i marketerów. Atutami serwisu są, jak podkreślają jego twórcy: skrupulatne dotarcie do grupy docelowej, opisy jakości produktu/kampanii, możliwość dostępu do informacji zwrotnych od czytelników blogów. Dodatkowo blogerzy są chronieni w serwisie Krytycy.pl przed reklamodawcami, którzy łamaliby zasady etyczne blogosfery, poprzez przejrzyste warunki kampanii i pełną swobodę decyzji. - Bloger sam decyduje, o jakich produktach czy usługach chce napisać. Może pisać recenzje bądź informacje prasowe. Pozostawiamy też blogerowi pełną swobodę oceny tego, o czym pisze - dodaje Zawadziński.

W ramach serwisu autor artykułów może też ustalać swoje stawki, blogerzy zobligowani są do informowania swoich czytelników, że publikowany artykuł ma charakter komercyjny. Obecnie serwis współpracuje z 39 blogerami, którzy na swoich stronach informują o starcie serwisu Krytycy.pl. Do klientów serwisu należą CoolSport i Vobis. (GHM)

Czytaj więcej na temat: , , , ,