M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Jakub Bierzyński protestuje przeciwko gwarancjom cen w mediach

Serwis Dzienny | 4 października 2007, 06:45

Na wniosek Jakuba Bierzyńskiego, CEO Omnicom Media Group, w ramach Stowarzyszenia Agencji Reklamowych odbędzie się spotkanie szefów domów mediowych poświęcone...

Na wniosek Jakuba Bierzyńskiego, CEO Omnicom Media Group, w ramach Stowarzyszenia Agencji Reklamowych odbędzie się spotkanie szefów domów mediowych poświęcone m.in. gwarancjom cen w mediach udzielanych przy przetargach. - Domy mediowe są zmuszane przez audytorów do udzielania klientom takich gwarancji. Poziom inflacji w mediach uniemożliwia zaś realizację tych obietnic. Tracą na tym wszyscy, także klienci - uważa Jakub Bierzyński.

Liczy on na uzgodnienie z konkurentami zasady, w myśl której domy mediowe będą odmawiały audytorom udzielania gwarancji kosztów.

- Gwarancja kosztu dotarcia w grupie 16-49 stała się już walutą na rynku i chociaż nie zawsze służy interesom klientów, jest dla nich jednak podstawową formą zabezpieczenia - uważa Jakub Potrzebowski, CEO ZenithOptimedia Group. I chociaż zasadniczo popiera inicjatywę szefa OMG Poland, obawia się, że w konsekwencji braku konieczności udzielania gwarancji cenowych w przetargach jeszcze częściej dochodziłoby do składania obietnic bez pokrycia.

SAR ustala właśnie termin spotkania szefów domów mediowych. (JN)

Czytaj więcej na temat: , , , ,