M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Kropka TV" zwiększa objętość, wybór programów, cenę egzemplarzową

Serwis Dzienny | 14 stycznia 2008, 06:45

"Kropka TV" (wydawca P&P Sp. z o.o.), TV-guide dystrybuowany w sieci sklepów Biedronka, zmienia zawartość, layout, logo, cenę egzemplarzową. Od...

"Kropka TV" (wydawca P&P Sp. z o.o.), TV-guide dystrybuowany w sieci sklepów Biedronka, zmienia zawartość, layout, logo, cenę egzemplarzową. Od wydania, które wejdzie do sprzedaży w ten wtorek, tygodnik będzie prezentować programy 51 stacji telewizyjnych (dotychczas 36). Poszerzona została część magazynowa, zarówno dotycząca szeroko rozumianej telewizji (gwiazdy, seriale, newsy), jak i poradnictwo.

"Kropka TV" jak dotąd będzie zamieszczać przegląd ciekawych informacji z dzienników, ale nowością są teksty także z tytułów regionalnych. W nowy sposób potraktowane są m.in. treści kulturalne (cykl Legendy Ekranu). Objętość "Kropki TV" wynosi teraz 100 stron, a dotychczas było 68. Cena egzemplarzowa nowej "Kropki TV" wzrosła z 0,99 zł do 1,39 zł.

Redaktor naczelną tytułu od listopada ub.r. jest Magdalena Adamcio, która wcześniej zdobywała doświadczenie w tytułach telewizyjnych Wydawnictwa Bauer. Nowy layout zaprojektował Karol Kinal ze studia graficznego tygodnika "Wprost". Jego autorstwa był także dotychczasowy layout "Kropki TV". Nowa szata graficzna łączy cechy typowe dla przewodnika telewizyjnego z rozwiązaniami charakterystycznymi dla pism innych segmentów, zwłaszcza tygodników społeczno-politycznych.

Do końca br. P&P chce podnieść nakład "Kropki TV" do ok. 300 tys. egz., co jest związane z rozrastającą się siecią sklepów Biedronki (w tej chwili wg informacji z P&P Biedronka ma ponad 1000 sklepów). Zmieniona "Kropka TV" ma nakład ok. 220 tys. egz.

Wydawca prowadzi promocję "Kropki TV" w sklepach Biedronki. Informacje o zmienionym tytule są też częścią kampanii samej sieci. W br. zaplanowana jest druga edycja konkursu dla czytelników na Twarz "Kropki TV". P&P zamierza w br. poszerzyć portfolio. (KP)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,