M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Coraz więcej chętnych na zakup Yahoo!

Serwis Dzienny | 20 lutego 2008, 06:45

Yahoo!, które chce przejąć Microsoft, jest prawdopodobnie także w trakcie negocjacji z AOL (Time Warner), jak również należącą do Ruperta...

Yahoo!, które chce przejąć Microsoft, jest prawdopodobnie także w trakcie negocjacji z AOL (Time Warner), jak również należącą do Ruperta Murdocha News Corporation, gdyż nie odpowiada jej oferta Microsoftu opiewająca na kwotę 45 mld dol.

Według ekspertów w tym gronie brakuje tylko Google. Koncern już podjął kroki zmierzające do zablokowania ewentualnej transakcji Microsoft - Yahoo!. Jeśli zaś samo Google przejęłoby Yahoo!, należące do niego wyszukiwarki obsługiwałyby ponad 80 proc. wszystkich zapytań w internecie.

Gdyby Microsoft kupił Yahoo!, jego udziały w wyszukiwaniu internetowym podwoiłyby się, dodatkowo Microsoft oszczędziłby ponad 1 mld dol. rocznie, redukując pokrywające się działania.

Prezes i współzałożyciel Yahoo! Jerry Yang opiera się ofercie Microsoft, dążąc do pozyskania innego partnera m.in. AOL i News Corp., co pozwoliłoby zachować niezależność Yahoo!.

AOL i należąca do News Corp. MySpace współpracują z Google. Ofertę Microsoft może zablokować chiński partner Yahoo - Alibaba Group, która w 39 proc. należy do Yahoo!. ("BrandRepublic")

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,