M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Brąz dla Macieja Waligóry i Filipa Berendta z DDB w konkursie IAA

Serwis Dzienny | 9 kwietnia 2008, 06:45

Maciej Waligóra i Filip Berendt, art directorzy z działu kreacji agencji reklamowej DDB, otrzymali brązową nagrodę w konkursie organizowanym przez...

Maciej Waligóra i Filip Berendt, art directorzy z działu kreacji agencji reklamowej DDB, otrzymali brązową nagrodę w konkursie organizowanym przez International Advertising Association (IAA) o nazwie IAA Socially Responsible Communications Award.

Nagrodzony został layout ich autorstwa pt. "Panda" przygotowany przez agencję DDB dla Fundacji Dzieci Niczyich. Kampania dla fundacji składała się z trzech layoutów pokazujących dzieci w przebraniach maskujących rany wynikające z pobicia i przemocy w domu. Poza "Pandą", zobaczyć można było "Indianina" i "Mumię". Hasło kampanii brzmiało: "Rodzice, którzy biją dzieci, starają się to ukryć".

Celem ustanowienia nagrody jest próba podkreślenia sposobów podejścia w komunikacji do zagadnień ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej przez branżę reklamową. Organizatorzy konkursu chcą, aby nagrody stymulowały również zaangażowanie środowisk reklamowych w odpowiedzialną komunikację. (JP)

Czytaj więcej na temat: , , , ,