M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Axel Springer Polska zainteresowany udziałami w Presspublice

Serwis Dzienny | 26 czerwca 2008, 06:45

Axel Springer Polska jest zainteresowany przejęciem 49 proc. udziałów w Presspublice, wydawcy "Rzeczpospolitej", które należą do państwowego Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita"...

Axel Springer Polska jest zainteresowany przejęciem 49 proc. udziałów w Presspublice, wydawcy "Rzeczpospolitej", które należą do państwowego Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" (PW "Rzeczpospolita"). Informację potwierdził Michał Fijoł, dyr. biura zarządu Axel Springer Polska.

Do Ministerstwa Skarbu wpłynęło już od Axel Springer Polska pismo, w którym wydawnictwo stwierdza, że jest gotowe podjąć rozmowy w sprawie zakupu udziałów spółki PW "Rzeczpospolita" w Presspublice.

Większościowe udziały w Presspublice należą do brytyjskiego funduszu Mecom (51 proc.). W tej chwili trwa spór między udziałowcami o stanowisko prezesa zarządu spółki. Według przedstawicieli PW "Rzeczpospolita" Presspublica w tej chwili nie ma prezesa, a według przedstawicieli Mecomu stanowisko to zajmuje nadal Truls Velgaard.

Axel Springer Polska jest wydawcą kilku dzienników ("Fakt", "Dziennik", "Przegląd Sportowy", "Sport") oraz czasopism.

PW "Rzeczpospolita" poza tym, że ma udziały w Presspublice, jest także wydawcą kilku czasopism (m.in.: "Detektyw", "Zabytki", "Farmer") i książek. (KP)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,