M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Google przygotowuje serial wyłącznie do emisji w internecie

Serwis Dzienny | 1 lipca 2008, 06:45

Google podpisało umowę z Sethem MacFarlanem, twórcą "Family Guy", na pierwszy serial emitowany wyłącznie online. Decyzja Google podyktowana jest rosnącymi...

Google podpisało umowę z Sethem MacFarlanem, twórcą "Family Guy", na pierwszy serial emitowany wyłącznie online. Decyzja Google podyktowana jest rosnącymi wydatkami na reklamę w internecie. Google planuje dystrybucję serialu "Cavalcade of Cartoon Comedy" poprzez swój system reklamy online AdSense. Tą drogą zamierza dotrzeć do tysięcy stron i adresów w sieci charakteryzujących grupę docelową nowej animacji - przeważnie młodych mężczyzn. Twórca serialu otrzyma część dochodów z reklam i kliknięć w internecie. Zaplanowano już 50 dwuminutowych epizodów serialu.

Seth MacFarlane jest twórcą jednego z najpopularniejszych seriali animowanych w historii TV. "Family Guy" wyprodukowany w USA przez sieć Fox zdobył trzy nagrody Emmy. Był też pierwszym programem, który przywrócono na antenę ze względu na wyniki sprzedaży DVD. (MS na podst. "NY Times" i "Daily Telegraph")

Czytaj więcej na temat: , , , ,