M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Microsoft chce negocjować z Yahoo!, ale już z nowym zarządem

Serwis Dzienny | 9 lipca 2008, 06:45

Koncern Microsoft oświadczył, że byłby skłonny powrócić do negocjacji w sprawie przejęcia Yahoo!, jeśli jego akcjonariusze na walnym zgromadzeniu zaplanowanym...

Koncern Microsoft oświadczył, że byłby skłonny powrócić do negocjacji w sprawie przejęcia Yahoo!, jeśli jego akcjonariusze na walnym zgromadzeniu zaplanowanym na 1 sierpnia br. wymienią dotychczasowy zarząd. Miliarder Carl Icahn, który w ostatnich miesiącach wydał miliony dolarów na skup akcji Yahoo!, wysłał przedwczoraj do akcjonariuszy spółki list otwarty, w którym przekonuje, że umowa z Microsoftem byłaby dla właścicieli Yahoo! korzystna. Jednak Steve Bullmer, chief executive Microsoftu, obawia się przejęcia Yahoo! z obecnym zarządem na pokładzie. Icahn także przekonuje, że powołanie nowego zarządu będzie korzystne dla akcjonariuszy Yahoo!

Obecny zarząd wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że władze spółki są gotowe do ponownych negocjacji z Microsoftem, ale zastrzegł jednocześnie, że umowa z koncernem z Redmond i Icahnem na dotychczasowych warunkach, może nie być najatrakcyjniejsza z punktu widzenia akcjonariuszy Yahoo!.

Microsoft poinformował wczoraj, że przenosi globalny budżet reklamowy w zakresie BtoB (wart ok. 500 mln dol). z agencji McCann Erickson (która obsługiwała go przez dwa lata) do agencji JWT. McCann Erickson będzie w dalszym ciągu współpracował z Microsoftem jako jego globalny partner strategiczny przy innych budżetach.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,