M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

We wrześniu nowa ramówka, a w październiku nowe kanały Polsatu

Serwis Dzienny | 12 sierpnia 2008, 06:45

Dwa nowe seriale i dwa sprawdzone zagraniczne formaty rozrywkowe to najważniejsze nowości jesiennej ramówki Polsatu. Nowością w ofercie stacji będzie...

Dwa nowe seriale i dwa sprawdzone zagraniczne formaty rozrywkowe to najważniejsze nowości jesiennej ramówki Polsatu. Nowością w ofercie stacji będzie polska telenowela obyczajowa "Na kocią łapę" (emisja czwartki, piątki, godz. 19.30) i komediowo-kryminalne "Agentki" z Anną Guzik w roli głównej, aktorką znaną dotąd głównie z produkcji TVN (nadawca nie zdradza pory emisji filmu). Odświeżona zostanie też formuła serialu "Tylko miłość".

- Najważniejszą lokomotywą naszej jesiennej ramówki będzie "Fabryka gwiazd", show nawiązujący formułą do "Idola" i "Big Brothera" - mówi Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor programowy Polsatu. Jest to produkcja powstała na licencji hiszpańskiego formatu "Operacion Triumfo", którego średnia widownia na rodzimym rynku wynosiła 8 mln osób. Format pokazywany był (w wersji oryginalnej lub lokalnej) w 50 krajach. Castingi wyłonić mają uczestników z talentem i wysokimi umiejętnościami wokalnymi. Następnie zostaną oni zamknięci w "akademii", gdzie szkolić będą swoje możliwości muzyczne i estradowe. Oceniać ich będą jurorzy, pedagodzy pracujący z nimi w ramach projektu Polsatu i widzowie. W piątki o godz. 20 pokazywane będą koncerty na żywo z uczestnikami programu, a w ciągu tygodnia jak w "Big Brotherze" codzienne relacje z kolejnych dni.

Polsat nie rezygnuje też z własnego show "Jak oni śpiewają" (4. edycja, pora emisja bez zmian - sobota godz. 20). Nowością będzie też weekendowy "Ranking gwiazd" prowadzony przez Borysa Szyca (sobota i niedziela godz. 19.30). Co środę o godz. 20 swój program kabaretowy będzie miał Piotr Bałtroczyk. W ramach programu pokazywana będzie m.in. produkcja animowana przygotowywana przez ATM Grupę "Salon gier" nawiązująca do świata polskiej polityki.

- Wierzymy, że kolejnym hitem jesieni będzie game show "Powiedz prawdę!", czyli polska wersja "Moment of True" z portfolio telewizji Fox - mówi Maciej Stec, członek zarządu Polsatu ds. zakupów programowych. Uczestnicy odpowiadają na trudne pytania związane z ich życiem, a ich odpowiedzi weryfikowane są za pomocą wariografu. - Program będzie pokazywany u nas od października. Ze względu na unikatową formułę zarówno casting, jak i realizacja wymagają szerokich konsultacji z psychologami - wyjaśnia Stec. Ofertę filmową dopełnią kolejne sezony seriali "Skazany na śmierć" (trzeci sezon) i "Gotowe na wszystko" (czwarty sezon). Polsat pokaże też 25 premier kinowych, wśród nich filmy: "Pan i władca na krańcach świata", "Bad Boys 2" i "Wyznania gejszy".

Oferta sportowa głównej anteny Polsatu to przede wszystkim wyścigi Formuły 1 i boks zawodowy (m.in. pojedynki z udziałem Tomasza Adamka). - Nasz plan minimum na jesień br. to przynajmniej utrzymanie drugiego miejsca pod względem wielkości udziałów w rynku widowni 16-49, czyli wynik na poziomie I półrocza br. - mówi Maciej Stec. Według AGB Nielsen Media Research w I półroczu br. udział Polsatu w tym rynku wyniósł 18,8 proc., rok wcześniej było to 20 proc.

Kierownictwo Polsatu zapowiedziało też, że dwa nowe kanały tematyczne - Polsat Play kierowany głównie do mężczyzn i kobiecy Polsat Cafe - wystartują na początku października. - Chcemy wyraźnie odróżniać się od oferty najbliższej komercyjnej konkurencji, czyli TVN Turbo i TVN Style. Nasz kanał męski nie będzie stricte motoryzacyjny, ale rozrywkowy z nocnym pasmem erotycznym. W stacji kobiecej w odróżnieniu od TVN Style stawiamy m.in. na kontrowersyjny, zaangażowany dokument i cykliczne programy autorskie kilku gwiazd - mówi Stec. Zdaniem kierownictwa Polsatu rozwój portfolio stacji tematycznych, w tym też wyraźne wzmocnienie oferty Polsat News w październiku, to jeden z najważniejszych elementów strategii nadawcy i reakcja na coraz bardziej fragmentaryzujący się rynek widowni TV. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,