M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

NBC notuje rekordy oglądalności zawodów olimpijskich

Serwis Dzienny | 18 sierpnia 2008, 06:45

NBC, amerykański nadawca transmisji olimpijskich, określił dane o oglądalności imprezy jako fenomenalne. Widownia transmisji zawodów igrzysk sięgnęła już poziomu 114...

NBC, amerykański nadawca transmisji olimpijskich, określił dane o oglądalności imprezy jako fenomenalne.

Widownia transmisji zawodów igrzysk sięgnęła już poziomu 114 mln widzów (w porównaniu ze 110 mln w Atenach). Obok tradycyjnych relacji telewizyjnych wzrosła popularność usług video on demand, kontentu w internecie oraz usług związanych z przekazywaniem treści na telefony komórkowe.

Zgodnie z przewidywaniami w dni powszednie wzrósł udział widowni online z 5 do 8 proc. W poniedziałek liczba unikatowych użytkowników witryny NBC.com wzrosła z 4,2 do 7,8 mln. Stało się tak pomimo krytykowanej decyzji władz NBC o nieumieszczaniu jakichkolwiek relacji w sieci, dopóki nie zostaną pokazane w telewizji.

Szefowie stacji podkreślili też ponaddwukrotny wzrost liczby użytkowników serwisów mobile NBC z 210 333 do 476 062. Ponad połowa z nich używała tego typu serwisu pierwszy raz w życiu.

Znacznie większą aktywność w sieci w porównaniu z pierwszymi dniami igrzysk olimpijskich w Atenach potwierdził też brytyjski BBC. Nadawca nie podał jednak dokładnych danych.

Przedstawiciele zarówno NBC, jak i BBC podkreślili, że nie potwierdziły się obawy o odpływie widowni z telewizji (najbardziej dochodowej pod względem reklamowym) na rzecz internetu. Zaledwie 0,2 proc. użytkowników śledziło transmisje z igrzysk na żywo w sieci. Aż 50 proc. widowni korzystało z internetu, aby zobaczyć to, co przegapili, zaś 40 proc. chciało zobaczyć zawody ponownie. (MS na podst. BBC i "The Guardian")

Czytaj więcej na temat: , , ,