M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agros Nova kupuje firmy Kotlin i Elbro

Serwis Dzienny | 28 sierpnia 2008, 06:45

Agros Nova Sp. z o.o. kupuje od norweskiego koncernu Orkla Brands International spółki Kotlin i Elbro. Wartości transakcji strony nie...

Agros Nova Sp. z o.o. kupuje od norweskiego koncernu Orkla Brands International spółki Kotlin i Elbro. Wartości transakcji strony nie podają, a jej finalizacja uzależniona jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kotlin został zakupiony przez Orklę w 1997 r. Ma w swoim portfelu dwie marki: Kotlin i Sorella. Sorella jest marką produktów dżemowych oraz mrożonej pizzy i dań gotowych. Pod marką Kotlin firma produkuje i sprzedaje keczupy, koncentraty pomidorowe, sosy i dania gotowe oraz warzywa konserwowe. Elbro należące do Orkli od 2004 r. pod własną marką sprzedaje kluski i pierogi. Agros Nova jesienią wejdzie z marką Łowicz na rynek produktów mrożonych, więc przejęcie Elbro dobrze wpisuje się w te plany (m.in. ze względu na kwestie umów handlowych i dystrybucyjnych). Agros Nova zamierza utrzymać Kotlin i Elbro jako samodzielne spółki córki z odrębnymi strukturami zarządczymi.

- Wejście Kotlina i Elbro do grupy Agros Nova otwiera nowy rozdział zarówno w budowaniu grupy kapitałowej Agros Nova, jak i rozwoju tych podmiotów - twierdzi Robert Niewiadomski, prezes Agros Nova. Według niego strategię tę potwierdzają również działania podejmowane przez Agros Nova w ostatnich latach: wykupienie udziałów od inwestorów finansowych - funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors (w lutym 2007 r.), uruchomienie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Tymienicach czy wejście na rynek dań gotowych (w kwietniu ub.r.).

Agros Nova ma w portfelu takie marki, jak: Łowicz, Fortuna, Garden, Pysio, Tarczyn, DrWitt i Krakus, obecne w segmentach soków, nektarów i napojów niegazowanych, przetworów tradycyjnych i potraw gotowych. Zatrudnia 2 tys. osób. W 2007 r. uzyskała przychody w wysokości 843 mln zł. Właścicielem Agros Nova jest polski inwestor branżowy Sonda SA.

Kotlin i Elbro zatrudniają łącznie 218 osób, a ich przychody w 2007 r. wyniosły ok. 114 mln zł. (MB)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,