M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Springer wydaje tygodnik "Fakt" w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Serwis Dzienny | 18 września 2008, 06:45

Axel Springer Polska rozpoczyna wydawanie w Wielkiej Brytanii i Irlandii tygodnika "Fakt". "Fakt dla Wielkiej Brytanii" i "Fakt dla Irlandii"...

Axel Springer Polska rozpoczyna wydawanie w Wielkiej Brytanii i Irlandii tygodnika "Fakt". "Fakt dla Wielkiej Brytanii" i "Fakt dla Irlandii" będą kierowane do Polaków mieszkających na Wyspach.

Pierwszy z nich będzie dostępny w ok. 7 tys. punktów sprzedaży prasy, m.in. w hipermarketach oraz polskich i etnicznych sklepach. Za dystrybucję odpowiada firma Quickmarsh Distributions. Cena "Faktu dla Wielkiej Brytanii" to 1,20 funta.

"Fakt dla Irlandii", w cenie 1,50 euro, trafi do ok. 3,7 tys. punktów sprzedaży, a za jego dystrybucję odpowiada firma Newspread Ltd. Łączny nakład obu tygodników wynosi ponad 30 tys. egz.

Redaktorem naczelnym obu wydań "Faktu" jest Jan Domaniewski. Pracę redakcji wspomagają korespondenci w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Od strony biznesowej przedsięwzięciem koordynuje Joanna Szczypek, a sprzedażą reklam zajmuje się dział sprzedaży międzynarodowej w biurze reklamy prasy codziennej Axel Springer Polska.

Wprowadzenie "Faktu dla Wielkiej Brytanii" i "Faktu dla Irlandii" wsparte jest kampanią w lokalnych stacjach radiowych i najpopularniejszych serwisach internetowych, a także promocją w punktach sprzedaży. Za jej przygotowanie i przeprowadzenie wydawca odpowiada we własnym zakresie. (JD)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,