M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tajemniczy Johnny X bohaterem kampanii nowej marki Xperia Sony Ericsson

Serwis Dzienny | 23 września 2008, 06:45

Sony Ericsson zapowiedział, że długo oczekiwane telefony komórkowe nowej linii Xperia (patrz DS "MMP" z 20 lutego br.) trafią do...

Sony Ericsson zapowiedział, że długo oczekiwane telefony komórkowe nowej linii Xperia (patrz DS "MMP" z 20 lutego br.) trafią do sprzedaży (także w Polsce) 30 września br. Z okazji tej premiery producent przygotował nietypową kampanię.

Jej bohaterem jest tajemniczy Johnny X. To postać wzorowana na bohaterach z dramatów sensacyjnych i thrillerów. Na stronie internetowej Whoisjohnny-x.com przez najbliższe trzy tygodnie w każdy poniedziałek, środę i piątek będą pojawiać się kolejne odcinki serii kryminalnej, w której tytułowy Johnny X, po tym jak został porwany i uprowadzony przez gangsterów, stara się, m.in. za pomocą telefonu Xperia, poskładać w całośc elementy układanki i przypomnieć sobie własną przeszłość.

Dziewięć odcinków serii filmowej, każdy trwający 2-3 minuty, wyprodukowała dla Sony Ericssona agencja Dare.

Postać Johnny'ego X, który za wszelką cenę stara się odzyskać swoją tożsamość, była wzorowana m.in. na bohaterze filmu "Memento".

Nieznana jest jeszcze cena modelu Sony Ericsson Xperia X1, nie wiadomo też, czy i w ofercie których operatorów w Polsce telefon będzie dostępny.

W zakresie planowania i zakupu mediów Sony Ericsson współpracuje z domem mediowym Mediaedge:cia. (MB)

Czytaj więcej na temat: , ,