M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Madeleen Klaasen z Bugaboo najlepszym europejskim marketing managerem 2008 r.

Serwis Dzienny | 30 września 2008, 06:45

W Niemczech nagrodzono najlepszych europejskich specjalistów marketingu. Tytuły European CMO of the Year 2008 przyznano osobom zarządzających w Europie markami:...

W Niemczech nagrodzono najlepszych europejskich specjalistów marketingu. Tytuły European CMO of the Year 2008 przyznano osobom zarządzających w Europie markami: Bugaboo, Fiat i Telekom Austria. Najlepszym europejskim marketingowcem została Madeleen Klaasen, marketing director firmy Bugaboo International, która z wózków dziecięcych uczyniła lifestyle'ową markę reklamowaną przez znanych rodziców. Do reklamy Bugaboos zaprosiła: Gwyneth Paltrow, Gwen Stefani i Cynthię Nixon. Sprzedaż wózków z 10,3 mln sztuk w 2003 r. wzrosła do 103 mln w 2007 r. Madeleen Klaasen pracuje w firmie Bugaboo od 2001 r.

Drugim najlepszym europejskim marketingowcem został Luca de Meo, CMO Fiat Group oraz CEO Alfy Romeo i Abarth. Od 2004 r. de Meo odpowiada za działania marketingowe Fiata w Europie. Dzięki niemu firma stała się zyskowną spółką, a marka odzyskała dobry wizerunek.

Trzecim nagrodzonym został Hannes Ametsreiter, CMO Telekom Austria i Mobilkom Austria. ("Advertising Age")

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , ,