M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marka papierosów Winston powraca na polski rynek

Serwis Dzienny | 7 października 2008, 06:45

Firma tytoniowa Gallaher Polska, należąca do grupy Japan Tobacco International (JTI), ponownie wprowadza na polski rynek markę papierosów Winston (tym...

Firma tytoniowa Gallaher Polska, należąca do grupy Japan Tobacco International (JTI), ponownie wprowadza na polski rynek markę papierosów Winston (tym samym potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje - patrz DS "MMP" z 12 grudnia ub.r.). Launch tej marki będzie wsparty szeroko zakrojonymi działaniami marketingowymi. Firma Gallaher nie udziela informacji, z jakimi agencjami współpracuje. Nie informuje również, na jakie udziały tej marki w rynku liczy.

Winston to druga pod względem wielkości sprzedaży marka papierosów na świecie w portfolio JTI (który przejął brytyjskiego Gallahera w kwietniu ub.r.). Jest sprzedawana w 80 krajach, a w ciągu ostatnich 4 lat, jak informuje producent, globalna sprzedaż tej marki podwoiła się - w ub.r. sięgnęła ponad 110 mld sztuk.

Jak twierdzi Przemysław Filipowicz, dyrektor ds. prawnych i korporacyjnych w Gallaher Polska, przewagi konkurencyjnej marki Winston producent upatruje w tym, że konsumenci otrzymują papierosy o wyglądzie i jakości premium w cenie 8,10 zł za paczkę (20 szt.), czyli na poziomie papierosów o niższej cenie (segment midprice). Winston będą dostępne w dwóch wariantach: Classic i Blue; oba zawierają wysokiej jakości mieszankę tytoniową typu American blend, a opakowania charakteryzują się nowoczesnym, eleganckim i prestiżowym designem.

Marka Winston była już obecna na naszym rynku w ubiegłej dekadzie - zniknęła wraz z wycofaniem się JTI z Polski w 2001 r.

W lutym 2006 r. na mocy umowy licencyjnej z JTI Gallaher wprowadził ponownie na nasz rynek markę papierosów Salem, na początku ub.r. na rynek powrócił Camel, a w czerwcu br. pojawiła się międzynarodowa marka Glamour. W listopadzie ub.r. Gallaher wycofał z rynku swoje dotychczasowe marki takie jak: Benson & Hedges, Silk Cut i Mayfair. (MB)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,