M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Aviva zamiast Commercial Union - ubezpieczyciel szykuje największy w historii projekt wizerunkowy

Serwis Dzienny | 9 kwietnia 2009, 06:45

Od czerwca br. spółki grupy Commercial Union Polska zmienią nazwy na Aviva. W komunikacji marketingowej grupa ubezpieczeniowa będzie się posługiwać...

Od czerwca br. spółki grupy Commercial Union Polska zmienią nazwy na Aviva. W komunikacji marketingowej grupa ubezpieczeniowa będzie się posługiwać marką Aviva Commercial Union - jak twierdzą przedstawiciele firmy, aby podkreślić stabilność i ciągłość działania.

- 1 czerwca rozpoczniemy kampanię reklamową, w której podkreślimy, że firma znana w Polsce od 17 lat jako Commercial Union przedstawia się teraz jako Aviva Commercial Union. Pokażemy też w atrakcyjny sposób, jakie korzyści odnoszą klienci korzystający z naszych ubezpieczeń i produktów inwestycyjnych. Mamy nadzieję, że kampania przyciągnie uwagę i odświeży nasz wizerunek - mówi Dominika Kraśko-Białek, wiceprezes grupy CU Polska ds. marketingu.

Commercial Union Polska nie ujawnia kosztów całego rebrandingu, natomiast szefowa marketingu CU Polska twierdzi, że jest to największy tego rodzaju projekt wizerunkowy w dotychczasowej historii Commercial Union w Polsce. Jednocześnie przyznaje, że marka Aviva Commercial Union będzie wykorzystywana przejściowo - docelowo pozostanie jedynie marka Aviva.

Commercial Union jeszcze nie zdecydował, jaka agencja przygotuje kreację tej kampanii, choć ma już kilka propozycji, natomiast w zakresie planowania i zakupu mediów od końca ub.r. firma współpracuje z domem mediowym Universal McCann.

Marka Aviva pojawiła się w logo Commercial Union już w 2007 r. jako element wskazujący na przynależność do grupy Aviva.

- Jesteśmy przekonani, że ta zmiana wzmocni naszą firmę. Będziemy postrzegani jako duża, stabilna, nowoczesna i międzynarodowa grupa, której na świecie zaufało blisko 50 mln klientów, z czego ponad 3 mln w Polsce - przekonuje Maciej Jankowski, prezes grupy Commercial Union Polska.

Grupa Commercial Union Polska składa się z siedmiu spółek: towarzystw ubezpieczeniowych (majątkowego i na życie), towarzystwa emerytalnego, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, spółki dystrybucyjnej oraz dwóch towarzystw ubezpieczeniowych wspólnych z BZ WBK. (MB)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,