M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Disney XD zastąpi markę Jetix również w Polsce

Serwis Dzienny | 17 kwietnia 2009, 06:45

The Walt Disney Company poinformowała, że kanał dziecięcy Jetix zostanie zmieniony na Disney XD również w Polsce. O planach zmiany...

The Walt Disney Company poinformowała, że kanał dziecięcy Jetix zostanie zmieniony na Disney XD również w Polsce. O planach zmiany nazwy stacji w naszym kraju, będącej konsekwencją strategii globalnej nadawcy, w DS "MMP" pisaliśmy ostatnio 10 kwietnia. Kanał w nowej formule i już pod szyldem Disney XD będzie skierowany przede wszystkim do chłopców w wieku od 6 do 14 lat.

W ofercie programowej stacji Disney XD znajdą się zarówno programy live-action, jak i seriale animowane oraz produkcje lokalne. - Wierzymy, że Disney XD dzięki dotychczasowemu sukcesowi i doświadczeniu Jetiksa uzupełni i wzmocni obecne portfolio kanału. Unikatowa zawartość programowa Disney XD przyczyni się do poszerzenia grupy docelowej, a dzięki rebrandingowi wzmocnimy świadomość i postrzeganie przez widzów marki Disney. Dzięki temu będziemy mogli zmaksymalizować efekty naszej pracy i połączyć je z innymi obszarami działań The Walt Disney Company - mówi Maciej Bral, dyrektor i wiceprezes w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Disney Company, odpowiedzialny za rozwój stacji TV, w tym Jetix, Jetix Play i Disney Channel, dyrektor generalny Jetix i Disney Channel Polska. Disney XD ma uzupełnić ofertę programową Disney Channel i wzmocnić pozycję Disneya w Polsce za pomocą dwóch czołowych kanałów skierowanych do dziewczynek i chłopców w wieku od 3-14 lat oraz ich rodzinom. Nadawca nie ujawnił oficjalnej daty zmiany nazwy stacji. Nieoficjalnie mówi się, że nastąpi to latem br. Disney XD w kwietniu br. został uruchomiony we Francji. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,