M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IAB Polska protestuje przeciwko nowelizacji prawa prasowego

Serwis Dzienny | 22 czerwca 2009, 06:45

Związek Pracodawców Branży Internetowej "IAB Polska" wydał uchwałę dotyczącą nowelizacji prawa prasowego, w której krytycznie odniósł się do proponowanych zmian...

Związek Pracodawców Branży Internetowej "IAB Polska" wydał uchwałę dotyczącą nowelizacji prawa prasowego, w której krytycznie odniósł się do proponowanych zmian nakazujących rejestrację stron internetowych jako tytułów prasowych.

W uchwale IAB Polska "szczególnie krytycznie ocenia utrzymanie w mocy przepisów będących dziedzictwem poprzedniej epoki, nakazujących rejestrację tytułów prasowych pod groźbą odpowiedzialności karnej" i pisze, że "korzystanie z konstytucyjnego prawa do swobody wypowiedzi w demokratycznym państwie prawa nie może czynić z obywatela przestępcy".

Według IAB Polska propozycja objęcia mediów internetowych reżimem przepisów prawa prasowego wysunięta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zasługuje na aprobatę, ponieważ nie uwzględnia w najmniejszym stopniu specyfiki publikacji elektronicznych dostępnych w internecie.

"Pominięcie przez autorów projektu zasadniczych różnic zachodzących pomiędzy publikacjami prezentowanymi w sieci internet a publikacjami wydawanymi w prasie tradycyjnej wskazuje na konieczność ponownego podjęcia merytorycznej dyskusji na ten temat" - można przeczytać w piśmie stowarzyszenia.

Związek nawołuje projektodawców ostatnich zmian, administratorów serwisów internetowych, prawników specjalizujących się w tej dziedzinie prawa i inne podmioty zaangażowane w rozwój społeczeństwa informacyjnego do ponownego otwarcia debaty dotyczącej projektu. IAB Polska deklaruje chęć i gotowość do wzięcia czynnego udziału w pracach nad projektem. (TWI)

Czytaj więcej na temat: