M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Redukcje pracowników i płac w Infor Biznes; publicyści "Dziennika" idą do "Polski"

Serwis Dzienny | 26 sierpnia 2009, 06:45

Infor Biznes przeprowadza zwolnienia grupowe. Restrukturyzacja zatrudnienia obejmie dwa obszary - redaktorski i dziennikarski (ok. 15 osób, głównie z "Dziennika"...

Infor Biznes przeprowadza zwolnienia grupowe. Restrukturyzacja zatrudnienia obejmie dwa obszary - redaktorski i dziennikarski (ok. 15 osób, głównie z "Dziennika" należącego wcześniej do Axel Springer Polska) oraz administracyjny i produkcyjny, gdzie likwidowane są stanowiska, które się powielają. Jak tłumaczy Dariusz Piekarski, prezes Infor Biznes, restrukturyzacja ma zapewnić utrzymanie twardych podstaw biznesowych dla nowego projektu "Dziennik Gazeta Prawna". Dodaje on również, że skala zwolnień, która łącznie obejmie ok. 30 pracowników, jest mniejsza niż te przeprowadzone przez wydawców innych dzienników. Infor Biznes nie ujawnia, jaki procent zespołu stanowią zwolnione osoby.

Wraz ze zwolnieniami zostanie przeprowadzona także redukcja poziomu wynagrodzeń. Będzie on dostosowany do warunków obowiązujących w Inforze. Korekty wyniosą średnio 20-30 proc.

Równocześnie z redakcji "Dziennika" odeszła grupa publicystów, która dołączy do redakcji "Polski" (grupa Polskapresse). Są to: Michał Karnowski, Anna Wojciechowska i Maciej Walaszczyk. Wszyscy mają wzmocnić opiniotwórczy charakter gazety. Michał Karnowski ostatnio był z-cą red. naczelnego i szefem działu opinie "Dziennika". Pozostała dwójka także od dłuższego czasu pracowała w tym tytule. Michał Kobosko, red. naczelny "Dziennika" i "Gazety Prawnej", a wkrótce "Dziennika Gazeta Prawna", przekazał, że wszystkie te osoby odeszły z własnej woli za porozumieniem stron i nie jest to związane z procesem restrukturyzacji. (JD)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,