M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

NBP będzie edukować nt. euro przez tygodniki lokalne

Serwis Dzienny | 26 sierpnia 2009, 06:45

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych podpisało umowę z Narodowym Bankiem Polskim na realizację akcji edukacyjnej adresowanej do czytelników gazet lokalnych. Na przełomie...

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych podpisało umowę z Narodowym Bankiem Polskim na realizację akcji edukacyjnej adresowanej do czytelników gazet lokalnych. Na przełomie września i października br. w 90 tytułach tygodników lokalnych będą się ukazywały specjalne dodatki poświęcone projektowanemu wejściu Polski do strefy euro.

- Poza dużymi miastami wojewódzkimi mieszka 80 proc. polskiego społeczeństwa, tymczasem większość kampanii edukacyjnych, zwłaszcza tych związanych z konsekwencjami przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, koncentruje się na dotarciu do mieszkańców metropolii, gdzie funkcjonują tak zwane duże media, a audytorium jest stosunkowo dobrze wyedukowane - mówi Ewa Barlik, dyrektor biura SGL i koordynatorka akcji edukacyjnej prowadzonej pod hasłem "Od złotego do euro". Łączny jednorazowy nakład tygodników wynosi 795,6 tys. egz.

Tygodniki SGL są sprzedawane w 300 powiatach, wyłącznie poza miastami wojewódzkimi. SGL nie podaje informacji na temat wielkości budżetu, jaki zostanie na tę akcję edukacyjną przeznaczony. Wartość całego projektu wynosi 800 tys. zł. (JD)

Czytaj więcej na temat: , ,