M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Aston Martin ma przedstawicielstwo w Polsce, wkrótce ruszy salon firmowy

Serwis Dzienny | 16 września 2009, 06:45

AML Polska, spółka zależna Marvipolu (deweloper), została oficjalnym dystrybutorem samochodów brytyjskiej marki Aston Martin. Na podstawie umowy handlowej z Aston...

AML Polska, spółka zależna Marvipolu (deweloper), została oficjalnym dystrybutorem samochodów brytyjskiej marki Aston Martin. Na podstawie umowy handlowej z Aston Martin Lagonda Ltd. AML zajmie się bezterminowo ich sprzedażą na polskim rynku oraz uruchomi autoryzowany serwis tej marki.

Dyrektorem zarządzającym AML Polska (powołana w tym celu spółka) jest Marcin Dąbrowski, jednocześnie wiceprezes zarządu. Spółka na podstawie przeprowadzonych badań zdecydowała, że w Polsce zostaną uruchomione wyłącznie jeden salon sprzedaży i jeden serwis - w Warszawie. Ich start zaplanowano jeszcze w tym roku.

Jak mówi Dąbrowski, samochody Aston Martin należą do segmentu marek ultraluksusowych, który jest słabo reprezentowany w Polsce. Głównymi konkurentami marki są: Bentley, Rolls Royce, Maybach, wybrane modele Porsche, a w segmencie samochodów sportowych Ferrari, Maserati czy Lamborghini.

- Grupa docelowa jest trudna do zdefiniowania, to z pewnością osoby ponadprzeciętnie zamożne o wyrafinowanych gustach i szukające produktów skrojonych na miarę, pasjonaci brytyjskiej motoryzacji. Uciekamy od definiowania grupy docelowej dla marki Aston Martin - mówi Marcin Dąbrowski.

Nie zdradza, na jaką sprzedaż liczy na polskim rynku. - W 2013 roku Aston Martin będzie obchodzić 100. urodziny, do tego czasu planujemy sprzedanie 100 samochodów - mówi dyrektor zarządzający AML Polska. Nie ujawnia też szczegółów związanych ze wsparciem debiutu brytyjskiej marki na polskim rynku. Wiadomo jedynie, że ważnymi kanałami w komunikacji marketingowej mają być internet oraz bezpośredni kontakt z klientem. Niewykluczone, że AML Polska wyłoni w przetargu agencję reklamową i dom mediowy do współpracy.

Ceny Astona Martina kształtują się na poziomie kilkuset tysięcy euro, np. wprowadzony do sprzedaży w ub.r. model Aston Martin DBS kosztuje ok. 250 tys. euro. (BG)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,