M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Obiecujące" wyniki Warki w PET; dodatkowa produkcja w Serbii

Serwis Dzienny | 28 września 2009, 06:45

Grupa Żywiec jest zadowolona z pierwszych wyników sprzedaży piwa Warka w plastikowych butelkach PET o pojemności 1,5 l, jednak na...

Grupa Żywiec jest zadowolona z pierwszych wyników sprzedaży piwa Warka w plastikowych butelkach PET o pojemności 1,5 l, jednak na razie nie podaje szczegółów. W nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele marketera określają je jako "obiecujące". W związku z popytem na produkt ruszyła dodatkowa produkcja. Warka w PET była dotychczas produkowana w browarze grupy Heineken na Słowacji, teraz wytwarzają ją także zakłady w Serbii. Wcześniej mówiło się o możliwości uruchomienia linii do rozlewania piwa w PET w Polsce, ale obecnie te plany raczej zostały odsunięte.

Wprowadzenie na początku lata piwa Warka w butelkach PET to jeden z najważniejszych projektów Grupy Żywiec w tym roku. W plastiku dostępna jest także marka Tatra.

Grupa Żywiec jest pierwszym dużym marketerem piwnym, który zdecydował się na sprzedaż piwa w plastiku. Niedawno w jego ślady poszedł Royal Unibrew ze swoją marką ekonomiczną Korona Książęca. (MB, TW)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,