M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

RMF pozbywa się biznesu na Ukrainie

Serwis Dzienny | 29 września 2009, 06:45

Grupa RMF, właściciel radia RMF FM, sprzedała ukraińską sieć radiową Radio 4U. Kupił ją prywatny inwestor ukraiński, którego nazwy nie...

Grupa RMF, właściciel radia RMF FM, sprzedała ukraińską sieć radiową Radio 4U. Kupił ją prywatny inwestor ukraiński, którego nazwy nie ujawniono, podobnie jak szczegółów i kwoty transakcji.

- W ciągu ostatnich lat udało się nam stworzyć na Ukrainie minisieć, która odniosła spory sukces w obszarach nadawania. Uzyskaliśmy m.in. pozycję lidera we Lwowie. Sukces Radia 4U spowodował, że musieliśmy zdecydować, czy kontynuować ekspansję na większą skalę, na terenie całej Ukrainy, czy też wycofać się z tego rynku. Wybraliśmy to drugie rozwiązanie ze względu zarówno na głęboki kryzys gospodarczy, jak i na brak przejrzystych zasad obrotu gospodarczego na Ukrainie. Ryzyko ekonomiczne było za duże, a otrzymana oferta wyjątkowo atrakcyjna - powiedział Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.

Grupa RMF nie wyklucza w przyszłości ekspansji zagranicznej w przypadku pojawienia się interesujących okazji inwestycyjnych. Aktualnie spółka koncentruje się na dalszym rozwoju działalności w Polsce.

Grupa RMF (poprzednio Broker FM) zakupiła lwowskie Radio Man w 2004 r. W ciągu ostatnich lat zakupiono Radio Ternopil oraz pozyskano nowe częstotliwości w Iwano-Frankowsku i Nowowołyńsku. Od stycznia br. wszystkie stacje nadawały wspólny program pod marką Radio 4U. (BG)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,