M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Axel Springer może ten rok skończyć z poważną stratą

Serwis Dzienny | 16 grudnia 2009, 06:45

Axel Springer Polska ten rok może pod względem finansowym zakończyć z wysoką stratą, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Według naszych źródeł jej...

Axel Springer Polska ten rok może pod względem finansowym zakończyć z wysoką stratą, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Według naszych źródeł jej wielkość może wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.

Na wynik ten wpływ ma mieć przede wszystkim inwestycja i utrzymywanie "Dziennika", który dopiero od kilku miesięcy jest poza strukturami koncernu. Transakcja między Inforem a Springerem nie zostanie prawdopodobnie wliczona w wynik niemieckiego wydawcy. Przedstawiciele koncernu nie komentują spekulacji odnośnie do wyniku finansowego spółki.

Według danych centrali koncernu Axel Springer AG, przychody z części międzynarodowej za okres styczeń-wrzesień br. z samej działalności prasowej wyniosły prawie 225 mln euro i były niższe o 26 proc. w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Na spadek ten największy wpływ miały takie rynki, jak: Polska, Węgry, Rosja i Hiszpania, gdzie dramatycznie spadły wpływy z reklam. Wynik EBITDA został uratowany (3,1 mln euro) dzięki cięciu kosztów na rynkach zagranicznych. (JD)

Czytaj więcej na temat: , , ,