M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

CEDC liczy na 20-proc. wzrost eksportu Żubrówki w tym roku

Serwis Dzienny | 1 lutego 2010, 06:45

CEDC planuje 20-proc. wzrost eksportu Żubrówki w 2010 r. w stosunku do ub.r. Firma zyskała właśnie nowego dystrybutora w USA,...

CEDC planuje 20-proc. wzrost eksportu Żubrówki w 2010 r. w stosunku do ub.r. Firma zyskała właśnie nowego dystrybutora w USA, którym jest Remy Cointreau. Ma on w portfolio na rynku amerykańskim także takie znany brandy, jak: Remy Martin, Metaxa, Macallan i Famous Grouse. Nowością jest także pojawienie się Żubrówki na tegorocznym karnawale w Rio. CEDC będzie poszukiwać na tym rynku dystrybutora dla marki. Planowane są także znaczące aktywności promocyjne we Francji - najważniejszym rynku eksportowym Żubrówki, gdzie dystrybutorem produktu jest Pernod Ricard.

Żubrówkę można kupić w 50 krajach. Produkt za granicą lokowany jest na półce premium i sprzedawany mniej więcej w cenie Absoluta. Przynajmniej na kilku rynkach zagranicznych w br. Żubrówka będzie miała wsparcie promocyjne realizowane przez miejscowych dystrybutorów. Za granicą pojawią się m.in. Żubranka, czyli ubranka na butelki Żubrówki. (TW)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,