M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Apple i Google najbardziej podziwianymi firmami

Serwis Dzienny | 10 marca 2010, 06:45

Koncerny Apple i Google są dwiema najbardziej podziwianymi firmami. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez magazyn biznesowy "Fortune" i...

Koncerny Apple i Google są dwiema najbardziej podziwianymi firmami. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez magazyn biznesowy "Fortune" i firmę doradczą Hay.

Z listy największych firm amerykańskich "Fortune 1000" i międzynarodowej "Fortune Global 500", których roczne przychody wynoszą min. 10 mld dol., wybrano 667 firm, które zidentyfikowano jako czołowych graczy w swoich sektorach. Tę listę zaprezentowano panelowi 4170 dyrektorów, menedżerów, kadry zarządzającej i analityków.

Apple, już zresztą po raz trzeci z rzędu, uzyskał najwyższy poziom wskazań. To dowód uznania za wyniki sprzedaży 250 mln iPodów, 43 mln iPhone'ów oraz 32 mln iPodów Touch. Google w tegorocznym rankingu awansował z trzeciej pozycji na drugą dzięki sukcesywnemu umacnianiu swojej pozycji na globalnym rynku reklamy wyszukiwarkowej, poprawie sytuacji finansowej YouTube i wzmacnianiu obecności na rynku komórkowym. Przegonił tym samym firmę Berkshire Hathaway, która spadła na trzecie miejsce, natomiast z piątej na czwartą pozycję wspiął się koncern Johnson & Johnson.

Bardzo duży awans zanotował natomiast Amazon, który w ub.r. był poza pierwszą pięćdziesiątką tego zestawienia, natomiast w tegorocznej edycji zajął piąte miejsce - zawdzięcza to bardzo dużej popularności swoich e-czytników Kindle. Kolejne miejsce w pierwszej dziesiątce podziwianych koncernów zajęły: Procter & Gamble, Toyota, Goldman Sachs, Wal-Mart i Coca-Cola. ("WARC")

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , ,