M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Olszowy, Żeleźniak i Sochacki współtworzą AdPistols

Serwis Dzienny | 19 lutego 2010, 06:45

Pod kierunkiem menedżerów wywodzących się z Mindshare Polska powstaje nowa crossmediowa agencja. Wystartuje pod marką AdPistols. Będzie odrębną firmą działającą...

Pod kierunkiem menedżerów wywodzących się z Mindshare Polska powstaje nowa crossmediowa agencja. Wystartuje pod marką AdPistols. Będzie odrębną firmą działającą pod parasolem New Look Group, w której działa już New Look Advertising oferujący m.in. ambient media, indoor, wielki format. Z grupą tą od dwóch lat związany jest Czarek Sochacki, wcześniej wieloletni menedżer Mindshare, który będzie zasiadał w zarządach obu tworzących ją spółek.

Udziałowcami i frontmanami w AdPistols będą także Sebastian Olszowy, który pod koniec maja formalnie rozstaje się z Mindshare (patrz DS "MMP" z 12 lutego br.), oraz Paweł Żeleźniak, który zarządzał agencją kreatywną Made in Mind, również działającą w strukturach Mindshare.

- Agencjom ambientowym brakowało dotąd mocy rozciągania i przenoszenia działań do innych kanałów komunikacji. Można było podzlecać np. internetowe kontynuacje pomysłów realizowanych "w terenie", ale zarówno New Look, jak i założyciele AdPistols widzą sens w stworzeniu kompletnej propozycji - mówi Czarek Sochacki. AdPistols ma działać jako niezależna spółka, ale jej udziałowcami będą też obecni szefowie New Looka - poza Sochackim są to Marek Kociszewski i Ewa Jarosz.

AdPistols nie ograniczy się do jednej kategorii klientów. - Widzimy możliwości współpracy zarówno bezpośrednio z marketerami, jak i domami mediowymi, oferując im m.in. zaplecze produkcyjne. Duży potencjał daje też rynek internetu, gdzie widzimy dla siebie różne obszary i modele działania - mówi Paweł Żeleźniak.

AdPistols chce zaproponować klientom rozwiązania na styku różnych mediów, stawia na mocny rys nowotechnologiczny. Spółka buduje zespół grafików, programistów i projektantów. Wystartuje w ok. siedmioosobowym składzie. Prezesem spółki będzie Sebastian Olszowy. (JN)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,