M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

MAGNUS INFO SYSTEM WYCHODZI Z INTERNETEM NA ULICE

Serwis Dzienny | 13 lipca 2001, 00:00

Magnus Info System zainstaluje w lipcu br. w miejscach publicznych 50 darmowych urządzeń umożliwiających korzystanie z Internetu, które będą wykorzystywane...

Magnus Info System zainstaluje w lipcu br. w miejscach publicznych 50 darmowych urządzeń umożliwiających korzystanie z Internetu, które będą wykorzystywane jako medium reklamowe. Kampania reklamowa samych informatorów multimedialnych rozpocznie się w sierpniu br.

"Multimedialny system informacyjny Magnus daje nadawcy i odbiorcy komunikatu reklamowego podobne możliwości jak witryna internetowa" mowi Maria Malinowska-Sikora, dyrektor marketingu w Magnus Info System. Informatory multimedialne zostaną zainstalowane w miejscach, gdzie gromadzi się dużo ludzi. Będą to lotniska, stacje kolejowe, centra handlowe czy miejsca w pobliżu zabytków. Korzystanie z Internetu (tylko wybrane strony WWW), poczty elektronicznej czy wysyłanie SMS-ów za pomocą informatorów będzie bezpłatne. Magnus Info System oraz bank PBK Inwest zainwestowały w przedsięwzięcie 25 mln zł. Informatory będą medium reklamowym, dzięki któremu możliwa będzie promocja poprzez prezentację na ekranie lub umieszczenie logo na urządzeniu. Firma szacuje, że do końca 2001 r. na terenie całej Polski zostanie zainstalowanych 200 informatorów i będzie z nich korzystać 4 mln osób miesięcznie. Kampania reklamowa informatorów rozpocznie się w sierpniu br. Złożą się na nią: kampania PR-owa na terenach objętych siecią informatorów oraz reklama w mediach na mniejszą skalę. Malinowska-Sikora nie podaje wysokości budżetu kampanii, nazwy agencji reklamowej ani domu mediowego odpowiedzialnych za kampanię."Firma ma w planach pozyskanie inwestora strategicznego. Niestety, nie mogę jeszcze zdradzić jakiego, ponieważ trwają rozmowy i jest jeszcze za wcześnie" - mówi Malinowska-Sikora. Firma Magnus Info System buduje lokalne sieci komputerowe i opracowuje oprogramowanie, a także projektuje i produkuje multimedialne systemy informacyjne sterowane monitorem dotykowym. Firma współpracuje m.in. z bankiem Pekao SA, Polską Telefonią Komórkową - Era, OFE PZU "Złota Jesień" czy PTK Centertel. (PU)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,