M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Zwierciadło spróbuje sił w motoryzacji

Joanna Dziwisińska | 16 kwietnia 2010, 06:00

Jarosław Maznas, Maciej Struk, Wojciech Jakóbczyk to tylko kilka osób, które Wydawnictwo Zwierciadło przejęło do nowego projektu pisma motoryzacyjnego. Miesięcznik ma się pojawić w tym roku. Sukces pisma będzie testem także dla nowego prezesa.

Wydawnictwo Zwierciadło chce uruchomić w tym roku własny projekt pisma motoryzacyjnego. Jego naczelnym ma być Jarosław Maznas, dawny naczelny "Auto Moto" w Bauerze. Razem z nim do redakcji pisma dołączy także Wojciech Jakóbczyk. Z redakcji "Auto Motor i Sport" (Motor-Presse Polska) dołączy Maciej Struk. Za reklamę ma odpowiadać także menedżer z Bauera - Marcin Warych (patrz informacja "Wyciek z Bauera" w sekcji Kraj).

Efekt debiutu tytułu Zwierciadła będzie testem umiejętności nie tylko zespołu ściągniętego z konkurencyjnych tytułów, lecz także nowego prezesa Jerzego Szulwica, który również przeszedł z Bauera.

Ostatnim debiutem w segmencie motoryzacyjnym był "Top Gear", który wprowadziło w 2008 r. wydawnictwo Burda Media Polska. Magazyn wydawany jest na licencji BBC Worldwide. Według danych za okres I-X ub.r. średnia sprzedaż wyniosła ok. 80 tys. egz.

Wśród miesięczników moto są jeszcze m.in. "Auto Motor i Sport" i "Auto Moto", a tygodników - "Auto Świat" (Axel Springer Polska) i "Motor" (Bauer).

Na razie nie są znane bliższe szczegóły na temat nowego projektu Zwierciadła. Jeśli jednak wziąć pod uwagę spadki sprzedaży w tym segmencie oraz trudną sytuację na rynku reklamowym, będzie to spore wyzwanie dla wydawcy. Według naszych informacji jego koncepcja wydawnicza opiera się m.in. na wynikach analiz, które mają pokazywać, że czytelnicy są coraz bardziej niechętni w stosunku do tytułów kojarzonych z niemieckimi odpowiednikami.

Działania Zwierciadła stawiają w trudnej sytuacji także Bauera, który został pozbawiony kilku osób z zespołu odpowiedzialnego za motoryzację. Jak wynika z naszych informacji, obydwoma tytułami - "Auto Moto" i "Motor" - będzie kierował jeden redaktor Krzysztof Burmajster.

Do czasu zamknięcia tego wydania MMP24 nie udało nam się skontaktować z Markiem Lasotą, dyrektorem wydawniczym odpowiedzialnym m.in. za segment moto w Bauerze.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , ,