M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

RMF przed TVN24 w rankingu opiniotwórczości

Maciej Burlikowski | 27 kwietnia 2010, 06:00

W zestawieniu najczęściej cytowanych mediów w marcu po raz pierwszy od czerwca 2005 r. radiostacja wyprzedziła telewizję.

W najnowszym badaniu częstotliwości cytowania poszczególnych mediów, przeprowadzanym przez Instytut Monitorowania Mediów, podium po raz kolejny zajmują dzienniki. Znacząca zmiana liderów opinii nastąpiła natomiast we wzajemnej relacji pomiędzy mediami elektronicznymi.

Pozycję lidera utrzymuje "Rzeczpospolita", na którą powoływano się 1580 razy. Pomimo sporego spadku w stosunku do lutego br. (o 112 pkt) wyprzedza ona "Gazetę Wyborczą", którą w marcu br. cytowano 811 razy. Zarówno wymieniona "Gazeta Wyborcza", jak i "Dziennik Gazeta Prawna" plasujący się na miejscu 3. (611 cytowań) zwiększyły swój wynik w porównaniu z lutym br. kolejno o 86 i 42 pkt.

RMF FM cytowany 434 razy zajął 4. miejsce w rankingu głównym, wyprzedzając tym samym lidera stacji telewizyjnych TVN24 (318 powołań). Jest to pierwsza, od czerwca 2005 r., radiostacja, która była częściej źródłem informacji niż telewizja.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,