M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Euro RSCG Poland kończy rok 10-proc. wzrostem, uruchamia specjalistyczne działy

Serwis Dzienny | 6 stycznia 2010, 06:45

Mijający rok, trudny dla branży reklamowej, agencja Euro RSCG Poland zakończyła dobrymi wynikami - wzrostem sprzedaży operacyjnej grupy o 10 proc. w...

Mijający rok, trudny dla branży reklamowej, agencja Euro RSCG Poland zakończyła dobrymi wynikami - wzrostem sprzedaży operacyjnej grupy o 10 proc. w stosunku do wyników z 2008 r. - Największe przyrosty odnotowaliśmy w spółkach Euro RSCG Warsaw i Euro RSCG Sensors - powiedział Wojciech Borowski, CEO grupy Euro RSCG Poland. - Wyjątkowo udany był IV kwartał 2009 roku. Grupa zwiększyła swoją obecność na polskich rynku reklamowym - udało jej się poszerzyć współpracę z kluczowymi klientami, jak również pozyskać kilkudziesięciu nowych - w sumie podpisano ponad 50 umów.

Mimo to budowa grupy zdaniem Borowskiego nie jest zakończona. - Jedyną receptą na zwiększanie biznesu jest rozbudowywanie kompetencji grupy na coraz to nowsze obszary - mówi Borowski.

Od początku stycznia br. w ramach studia produkcyjnego Dream Studio należącego do grupy zaczęło funkcjonować studio fotograficzne. - Dla naszych klientów we wszystkich spółkach wykonujemy m.in. mnóstwo pack-shotów. Uznaliśmy, że nie ma sensu zlecać tego na zewnątrz - powiedział Borowski. Studio będzie początkowo pracować tylko dla klientów grupy, ale Borowski nie wyklucza, że w przyszłości zacznie oferować swoje usługi niezależnie. Nową strukturą zarządza Mariusz Sieńko, freelancer specjalizujący się w przygotowywaniu pack-shotów. Dream Studio rozwinęło też kompetencje w realizowaniu projektów 3D (zrealizowano je m.in. dla Vichy).

Ponadto w ramach Euro RSCG Marketing House w I półroczu br. planowane jest otwarcie nowego działu specjalizującego się w e-marketingu. - W sieci istnieje specjalistyczna komórka o nazwie Euro RSCG Discovery - mówi Borowski. - Jesteśmy na etapie przyswajania sobie jej know-how, wkrótce będziemy gotowi do działania.

Do grupy Euro RSCG w Polsce należą: Euro RSCG Warsaw (agencja reklamowa), Euro RSCG 4D i Euro RSCG Marketing House (agencje marketing services), Euro RSCG Sensors (agencja PR) oraz Euro RSCG Digital (agencja interaktywna). (AMS)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,