M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Sodova w aliansie z brytyjskim 77Creative; Trent Payne dyrektorem kreatywnym

Serwis Dzienny | 11 września 2009, 06:45

Agencja reklamowa Sodova rozwija współpracę z brytyjskim butikiem kreatywnym 77Creative. Za kreację w polskiej agencji odpowiada Trent Payne, założyciel 77Creative....

Agencja reklamowa Sodova rozwija współpracę z brytyjskim butikiem kreatywnym 77Creative. Za kreację w polskiej agencji odpowiada Trent Payne, założyciel 77Creative. - Chciałbym wykorzystać swoje doświadczenia na polskim rynku, przede wszystkim tworząc oryginalne innowacyjne projekty, które naprawdę pozwolą wyróżnić się markom zarówno w komunikacji, jak i na półce sklepowej - mówi Payne. Dzięki jego wsparciu agencji udało się wygrać przetargi na obsługę projektów sieci handlowych Empik i Smyk (informowaliśmy o tym w DS "MMP" z 19 czerwca br.).

Rafał Krauze, założyciel agencji (firma powstała w 2007 r.; Krauze pracował wcześniej jako jeden z dyrektorów wydawniczych w G+J Polska), skompletował tym samym zespół zarządzający. Oprócz niego i Payne'a należą do niego Joanna Kopacz, partner & strategy director (wcześniej przez trzy lata związana z Agorą SA, m.in. z pionem internetowym), oraz Allen Aramide, client service director (poprzednio studio designerskie Altea i agencja reklamowa A Linea).

- Pozycjonujemy się jako agencja reklamowa full service, która specjalizuje się w niestandardowej kreacji. Chcemy być postrzegani jako dostawca przemyślanych rozwiązań, w istotny sposób wpływających na marki i sprzedaż produktów, które są nimi sygnowane. Stawiamy również na współpracę projektową z klientami - twierdzi Rafał Krauze.

Sodova zatrudnia obecnie 15 osób, a drugie tyle stale współpracuje z agencją. Do grona głównych klientów należą: Agora SA, Caparol, producent farb, i SPC, firma produkująca pieczywo. Butik 77Creative pracował dotychczas m.in. dla: marki lodów Ben & Jerry's z portfolio Unilevera, Sony, Warner Music, marki odzieżowej Oxbow i londyńskiego zoo. (JP)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,