M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Oferta startującego Disney XD obejmie stację TV, portal i VoD

Serwis Dzienny | 8 września 2009, 06:45

Disney XD, kanał dla dzieci w wieku 6-14 lat, rozpocznie w Polsce działalność w sobotę 19 września br. (informowaliśmy już...

Disney XD, kanał dla dzieci w wieku 6-14 lat, rozpocznie w Polsce działalność w sobotę 19 września br. (informowaliśmy już o tym w DS "MMP" z 27 lipca br.). Stacja zastąpi kanał Jetix zakupiony przez koncern Disneya. - To kolejny etap ekspansji stacji Disneya na polskim rynku. Teraz chcemy dotrzeć z unikatową ofertą przede wszystkim do chłopięcej widowni - zapowiada Maciej Bral, wiceprezes i dyrektor generalny Disney Channels na Europę Środkowo-Wschodnią, RPA i Bliski Wschód. Dodał, że strategia programowa Disney XD będzie opierała się na kilku tematach: sporcie, muzyce, grach i humorze.

Disney XD zadebiutuje w Polsce serialem fabularnym "Zeke i Luther". Serial odnotował już rekordowe wyniki oglądalności w Stanach Zjednoczonych i we Francji. Równolegle ze startem kanału Disney XD pojawi się nowa interaktywna strona internetowa stacji zawierająca bogatą ofertę gier online oraz klipów wideo. Nadawca zamierza też uruchomić usługę VoD (wideo na żądanie). - VoD wystartuje równolegle z kanałem. Docelowo będzie to stale rozwijana platforma rozrywkowa VoD - zapowiada Bral. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , ,