M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

UseLab zrealizowała pierwszy projekt dla TVP

Serwis Dzienny | 21 lipca 2009, 06:45

Firma UseLab, wyspecjalizowana w badaniu użyteczności serwisów internetowych i mobilnych, projektowaniu interakcji i architektury informacji, zbadała użyteczność serwisu internetowego Telewizji...

Firma UseLab, wyspecjalizowana w badaniu użyteczności serwisów internetowych i mobilnych, projektowaniu interakcji i architektury informacji, zbadała użyteczność serwisu internetowego Telewizji Polskiej - TVP.pl. Wyniki badania zostaną wykorzystane do poprawy efektywności serwisu. To pierwszy projekt UseLab dla TVP. Firma zdobyła budżet projektu po wygranym konkursie ofert.

W badaniu wzięły udział dwie grupy: użytkownicy portalu oraz osoby korzystające z portali konkurencyjnych. Do oceny użyteczności zastosowano metodę obserwacyjną. Badania pozwoliły poznać typowe "ścieżki" poruszania się w serwisie, co miało pomóc w zidentyfikowaniu miejsc sprawiających użytkownikom problemy (błędy techniczne, trudność w zrozumieniu poleceń lub znalezieniu poszukiwanych informacji) i udoskonaleniu ich pod względem użyteczności. Jak informuje UseLab, szczególny nacisk położono na zbadanie użyteczności elementów nawigacyjnych serwisu. Przeprowadzono też analizę porównawczą stron konkurencyjnych.

- Badanie pozwoliło nam dokładnie przyjrzeć się funkcjonalności wielu elementów portalu TVP.pl. Wnioski wykorzystamy do poprawienia jego efektywności, będziemy się także starać, by był jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników - powiedziała Urszula Włodarska-Sęk, zastępca dyrektora Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. (TWI)

Czytaj więcej na temat: , , , ,