M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Maciej Filipkowski nowym dyrektorem generalnym Dell w Polsce

Serwis Dzienny | 3 września 2008, 06:45

Maciej Filipkowski został nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Dell. Jacek Murawski, poprzedni szef Dell Computer Poland, przeszedł do polskiego oddziału...

Maciej Filipkowski został nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Dell. Jacek Murawski, poprzedni szef Dell Computer Poland, przeszedł do polskiego oddziału Microsoftu, gdzie od listopada będzie nowym dyrektorem generalnym (patrz DS "MMP" z 13 sierpnia br.).

Filipkowski ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla Dell, także w zagranicznych oddziałach firmy. Od roku 2002 pracował jako sales manager consumer business, a następnie process improvement manager w oddziale Dell w Szwajcarii, odpowiadając za strategię sprzedaży dla klientów indywidualnych i programy Six Sigma. W latach 2003-2005 w Bratysławie zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży CER home & small business na Europę Środkową. W październiku 2004 r. dołączył do polskiego zespołu, obejmując stanowisko dyrektora handlowego odpowiedzialnego za strategiczny dla Della sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Od początku tego roku do jego obowiązków należało również w ramach jednej z głównych inicjatyw globalnych Della zbudowanie kanału partnerskiego w Polsce.

- Dell ma potencjał, aby w ciągu kilku najbliższych lat stać się w Polsce liderem na rynku komputerów osobistych. Osiągnięcie pozycji numer 1 na rynku będzie więc dla mnie głównym wyzwaniem - zapowiada Maciej Filipkowski. Przed pracą w Dellu, w latach 1999-2001, Filipkowski zajmował się sprzedażą detaliczną i dystrybucją w warszawskim oddziale Disney (Imperial Entertainment). W latach 1998-1999 wprowadzał na polski rynek usługi Blockbuster Video, pełniąc funkcję dyrektora produktu i marketingu. Doświadczenie w sektorze sprzedaży detalicznej zdobywał również w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach 1992-1998 pracował jako sales manager w Radio Shack Corporation. (MB)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,