M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Prywatyzacja PW "Rzeczpospolita" przewidziana w końcu br.

Serwis Dzienny | 25 lipca 2008, 06:45

Do prywatyzacji PW "Rzeczpospolita" dojdzie w końcu br., jak przewiduje Maciej Wewiór, rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP). W przyszłym...

Do prywatyzacji PW "Rzeczpospolita" dojdzie w końcu br., jak przewiduje Maciej Wewiór, rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP). W przyszłym tygodniu powinna powstać komisja przetargowa, która wybierze doradcę prywatyzacyjnego.

MSP bierze pod uwagę wyłącznie konsolidację aktywów PW "Rzeczpospolita". Spółka ma 49 proc. udziałów w Presspublice, wydawcy "Rzeczpospolitej", "Parkietu" i "Życia Warszawy", oraz jest wydawcą czasopism (m.in. "Farmer", "Detektyw", "Zabytki Heritage") i książek. Preferowanym modelem sprzedaży PW "Rzeczpospolita" jest aukcja, ale jak przekazał Maciej Wewiór, jeśli pojawi się bardzo poważny inwestor, wówczas resort może zastanowić się nad inną formą prywatyzacji spółki.

Zainteresowanie PW "Rzeczpospolita" wyrażają m.in. fundusz Mecom, właściciel 51 proc. udziałów w Presspublice, i Axel Springer Polska. (KP)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,