M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Barbara Mietkowska zastępuje Joannę Nojszewską na stanowisku naczelnej "Elle"

Serwis Dzienny | 28 maja 2008, 06:45

Joanna Nojszewska tylko do końca maja jest redaktor naczelną miesięcznika "Elle" (Burda Media Polska). Od 1 czerwca zastąpi ją Barbara...

Joanna Nojszewska tylko do końca maja jest redaktor naczelną miesięcznika "Elle" (Burda Media Polska). Od 1 czerwca zastąpi ją Barbara Mietkowska. Nojszewska była na ww. stanowisku od roku. Dokładne powody jej rozstania z wydawnictwem nie są znane. Mówi się o różnicach w koncepcji rozwoju pisma. Nieoficjalnie wiadomo, że wydawca nie był zadowolony z wyników sprzedażowych "Elle". Magazyn od niedawna, od lutego br., ukazuje się w dwóch formatach - podręcznym w niższej cenie 4,90 zł i tradycyjnym w cenie 7,40 zł. Według ostatnio podsumowanych danych przez ZKDP za luty br. średnia sprzedaż ogółem "Elle" wyniosła 64,2 tys. egz. (spadek o 10,44 proc. w porównaniu z lutym 2007 r.).

Joanna Nojszewska przed przyjściem do "Elle" była od sierpnia 2005 r. zastępcą redaktora naczelnego "Twojego Stylu" (Wydawnictwo Bauer), gdzie wcześniej pełniła funkcję szefa działu urody. Pracowała też w L'Oreal Polska. Barbara Mietkowska ostatnio była koordynatorem specjalnych projektów promocyjnych w "Polsce" (Polskapresse). Wcześniej związana była z dodatkiem "Życie jest piękne" ("Dziennik" Axel Springer). Była też redaktor naczelną magazynów luksusowych "Look" i "Votre Beautre". Teraz wraca do "Elle", gdzie była już szefem działu urody. (JD, KP)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,