M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Synarchy Worldwide - nowa agencja WPP do obsługi Della

Serwis Dzienny | 16 maja 2008, 06:45

WPP Group tworzy nową agencję do obsługi budżetu marketingowego amerykańskiego koncernu komputerowego Dell. Jego trzyletni budżet wart jest 4,5 mld...

WPP Group tworzy nową agencję do obsługi budżetu marketingowego amerykańskiego koncernu komputerowego Dell. Jego trzyletni budżet wart jest 4,5 mld dol. Prawdopodobnie nowa agencja będzie działać pod nazwą Synarchy Worldwide. To nawiązanie do utopijnego systemu politycznego, którego koncepcja w ogólnych założeniach bazuje na współrządzeniu przez obywateli.

Koncepcja systemu nazwanego synarchią powstała w XVIII w., a próby wprowadzenia go do rządów podejmowane były m.in. w Meksyku, Chinach i we Francji. Na niektórych założeniach XIX-wiecznych synarchistów bazowały późniejsze, zrodzone w okresie międzywojennym ideologie faszystowskie (np. w okresie francuskiego państwa Vichy). Spora rzesza francuskich przemysłowców upatrywała w faszystach przeciwwagi dla światowego komunizmu. W ich pojęciu Europa miałaby być rządzona według założeń faszystów przy wsparciu międzynarodowego porozumienia finansistów i przemysłowców.

Nie udało nam się ustalić, kto będzie CEO nowej agencji ani ile osób będzie liczył jej zespół. ("Advertising Age")

Czytaj więcej na temat: , ,