M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

DaimlerChrysler Leasing Polska zmienił nazwę na Mercedes-Benz Leasing Polska

Serwis Dzienny | 30 stycznia 2008, 06:45

Spółka DaimlerChrysler Leasing Polska zmieniła nazwę na Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o. Zmiana jest konsekwencją uchwały podjętej podczas nadzwyczajnego...

Spółka DaimlerChrysler Leasing Polska zmieniła nazwę na Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.

Zmiana jest konsekwencją uchwały podjętej podczas nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy DaimlerChrysler w 2007 r. w Berlinie, akceptującej większością głosów zmianę nazwy koncernu DaimlerChrysler na Daimler AG.

Proces zmiany nazwy koncernu obejmował wszystkie fabryki i spółki handlowe zarówno w Niemczech, jak i za granicą. Ideą zmian jest rozgraniczenie między marką korporacyjną Daimler i produktami koncernu. Część koncernu zajmująca się operacjami finansowymi przyjęła nazwę Daimler Financial Services.

W ciągu kilku najbliższych tygodni nastąpi również zmiana nazwy DaimlerChrysler Bank Polska na Mercedes-Benz Bank Polska.

Zarówno Mercedes-Benz Leasing Polska, jak i Mercedes-Benz Bank Polska należą do Grupy Daimler Financial Services finansującej pojazdy wszystkich marek koncernu: Mercedes-Benz, Maybach, Smart, Mitsubishi Fuso i Mitsubishi Setra.

W dalszym ciągu pozostaną one wyłącznym partnerem świadczącym usługi finansowe na rzecz dilerów i klientów marek: Chrysler, Jeep i Dodge w Polsce.

Dzięki szerokiej gamie produktów finansowych oferowanych przez spółki grupy z roku na rok zwiększa się udział usług, obejmując coraz większą liczbę pojazdów. Tylko w 2007 r. spółka sfinansowała ponad 45 proc. nowych pojazdów sprzedanych przez sieć dilerów Mercedes-Benz w Polsce.

Od początku działalności zawarto ponad 38 tys. umów leasingu i kredytu o wartości prawie 5 mld zł. (BG)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,