M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agros Nova z nowym właścicielem

Beata Goczał | 16 czerwca 2010, 06:00

Inwestor ma pomóc spółce umocnić jej pozycję rynkową.

Fundusz private equity IK Investment Partner podpisał z ITR Investment Partners Limited, dotychczasowym właścicielem, umowę nabycia 99 proc. udziałów w spółce Agros Nova. Warunkiem finalizacji transakcji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Stosowny wniosek został złożony w UOKiK przez przedstawicieli funduszu. Wartości transakcji nie ujawniono.

Trzy główne filary biznesu Agros Novej to soki, nektary i napoje niegazowane, przetwory owocowo-warzywne oraz potrawy gotowe. Oznaczają one obecność firmy w dziesięciu kategoriach rynku spożywczego. W każdej z nich Agros Nova znajduje się w gronie trzech największych producentów w Polsce.

Do spółki należy dziewięć marek: Łowicz, Krakus, Kotlin, Elbro, Włocławek (segment przetworów owocowo-warzywnych i potraw gotowych) oraz Fortuna (Karotka, Pysio), Tarczyn, Garden i DrWitt (segment soków, nektarów i napojów niegazowanych). Oprócz rozwoju obecnego portfela produktów spółka planuje dalszą ekspansję i konsolidację rynku w poszczególnych segmentach dotychczasowej działalności.

Jak twierdzą przedstawiciele spółki, wejście funduszu private equity do Agros Novej otwiera przed nią zupełnie nowe perspektywy dynamicznego rozwoju. Ma umożliwić jej też szybką realizację inwestycji technologicznych i rynkowych, które umocnią jej pozycję na rynku. 

- Naszym celem i następnym kamieniem milowym w historii spółki jest osiągnięcie obrotów w wysokości dwóch miliardów złotych w ciągu kolejnych kilku lat. Tak odważnych planów strategicznych nie uda się jednak zrealizować bez dopływu kapitału - mówi Robert Niewiadomski, prezes zarządu Agros Novej.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,