M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

11 agencji w przetargach interaktywnych PKO BP

Maciej Burlikowski | 30 lipca 2010, 06:00

Bank PKO BP skompletował listy agencji w przetargach na obsługę internetową.

Bank PKO BP prowadzi równolegle dwa przetargi na agencyjną obsługę swojego budżetu na reklamę w internecie.

Pierwszy z nich dotyczy wyboru głównej agencji interaktywnej do obsługi full service. Bierze w nim udział pięć agencji: AMG.net, Artegence, e-Point, Hypermedia (agencja dotychczas obsługująca bank) oraz K2 Internet.

Drugi przetarg dotyczy wyboru butiku kreatywnego jako agencji wspomagającej. W tym przetargu bank wybierze jedną lub dwie agencje, a zaprosił do niego sześć firm: Tribal DDB, Max Weber, Mosqi.to, MRM Worldwide, Testardo z agencją Argonauts oraz OS3 Multimedia.

Wybrane agencje otrzymały już zadania i warunki przetargu. Mają trzy-cztery tygodnie na opracowanie zadań przetargowych, a rozstrzygnięcie przetargu i negocjacje warunków umów mają się zakończyć we wrześniu lub październiku.

Przypomnijmy, że w maju br. PKO BP unieważnił trwający kilka miesięcy przetarg na obsługę internetową. Według nieoficjalnych informacji bank planował podpisanie z wybranymi agencjami trzyletniej umowy o współpracę, a roczny budżet na działania internetowe wynosił ponad 20 mln zł.

Niedawno (patrz MMP24 z 27 lipca br.) pisaliśmy, że I połowie tego roku bank o połowę (z 54,2 do 25,2 mln zł) ograniczył wydatki na reklamę w mediach i finalizuje przetarg na wybór wspomagającej agencji kreatywnej (wiodącą agencją fullservice'ową banku jest wybrana w kwietniu McCann Erickson).

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,