M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wypożycz program TV w iTunes?

( red. ) | 27 sierpnia 2010, 06:00

Sklep Apple iTunes może od jesieni uruchomić wypożyczalnię programów TV za 99 centów od sztuki.

Jeżeli sprawdzą się przepowiednie Bloomberg News, to nowa oferta iTunes w znacznym stopniu może przyczynić się spopularyzowania wideo w internecie i w telefonie. Apple ponoć prowadzi zaawansowane rozmowy z News Corp. dotyczące wypożyczania programów telewizji Fox poprzez iTunes.

Konsument miałby dostęp do programów cyfrowych przez 48 godzin, nowe odcinki byłyby dostępne już po 24 godzinach od ich telewizyjnej emisji.

Apple prowadzi podobne rozmowy z innymi nadawcami, takimi jak CBS, NBC i Disney. Żadna ze stron nie potwierdziła doniesień Bloomberga.

Obecnie każdy, kto chce obejrzeć program poprzez iTunes, musi zapłacić 1,99 dol. za odcinek. Nie ma natomiast na rynku serwisów, które dają dostęp do świeżo wyemitowanych programów. Hulu.com oferuje programy za darmo, ale widz musi obejrzeć reklamy. Apple nie przewiduje reklam w swojej ofercie.

Nowa cena wskazana przez Apple może spowodować wzrost widzów korzystających z urządzeń mobilnych czy komputerów. Może też zwiększyć sprzedaż produktów z segmentu mobile marki Apple - iPada, iPhone'a, iPoda.

W czasie wrześniowej konferencji prasowej, którą Apple już zapowiedziało, może pojawić się potwierdzenie również innej informacji. Chodzi o set-top box związany z Apple TV, który ma umożliwić oglądanie filmów i wideo z sklepu iTunes w domowej telewizji.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,