M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kierownictwo Presspubliki zaskoczone wnioskiem o rozwiązanie spółki

Joanna Dziwisińska | 18 października 2010, 06:00

Mniejszościowy udziałowiec wydawcy "Rzeczpospolitej" chce rozwiązania firmy. Wniosek składa bez wiedzy drugiego z udziałowców.

Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" (PWR), mniejszościowy udziałowiec Presspubliki, złożył do sądu wniosek o rozwiązanie spółki. Pod wnioskiem podpisało się dwóch członków zarządu Maciej Łętowski i Artur Sierant, obaj rekomendowani przez PWR. Większościowym udziałowcem (51 proc.) jest Mecom.

Paweł Bień, prezes zarządu Presspubliki, pytany w piątek o komentarz do zaistniałej sytuacji stwierdził, że jeszcze wychodząc z biura, nic o złożonym wniosku nie wiedział. Informację opublikował "Presserwis".

Jako jedną z przesłanek rozwiązania spółki wnioskodawcy podali słabe wyniki finansowe firmy. Według Bienia obecnie wydawnictwo odnotowuje poprawę swojej sytuacji, a dotychczasowe wyniki finansowe były efektem m.in. pojawienia się na rynku nowego bezpośredniego konkurenta [dawnego "Dziennika" - przyp. red.] oraz kryzysu. W tym tygodniu przedstawiciele spółki mają skonsultować sprawę z prawnikami i wtedy podjąć odpowiednie kroki.

Do momentu zamknięcia tego wydania "MMP24" nie udało nam się uzyskać komentarza z londyńskiej centrali Mecomu oraz przedstawicieli Skarbu Państwa.

Presspublica jest wydawcą "Rzeczpospolitej", "Parkietu" oraz "Życia Warszawy".

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,