M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

BZ WBK zaprosił pięć domów mediowych

Maciej Burlikowski | 22 listopada 2010, 06:00

Bank niebawem rozpocznie prezentacje przetargowe.

Bank Zachodni WBK wysłał briefy w przetargu mediowym do pięciu domów mediowych. Ich nazw nie ujawnia. Niebawem mają rozpocząć się prezentacje zaproszonych agencji. Wiadomo, że jedną z nich jest Arena, nowy dom mediowy utworzony w ramach grupy Havas Media. Wśród nich jest także dotychczasowy dom mediowy banku, czyli Universal McCann. Przedstawiciele banku potwierdzają te informacje.

Przypomnijmy że Universal McCann wygrał niedawno przetarg PKO Banku Polskiego i od nowego roku przejmie jego obsługę od ZOG-u (kontrakt zawarto na rok). Przedstawiciele BZ WBK oficjalnie nie wypowiadają się na temat sytuacji, w której ich dotychczasowy dom mediowy miałby obsługiwać dwa konfliktowe budżety reklamowe. W przetargu PKO BP oprócz Universala i ZOG uczestniczyły także MEC oraz grupa Starcom MediaVest.

BZ WBK zakłada, że rozstrzygnie przetarg do końca br., aby z nowo wybraną agencją rozpocząć pracę od początku 2011 r. Jego przedstawiciele nie wykluczają jednak przesunięcia terminu rozstrzygnięcia tego przetargu na I kwartał przyszłego roku.

We wrześniu br. hiszpańska Grupa Santander uzgodniła z irlandzkim Allied Irish Banks (AIB) odkupienie pakietu kontrolnego 70,36 proc. akcji BZ WBK za 2,94 mld euro i teraz czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na jego przejęcie.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,