M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tomasz Hilt CEO grupy Leo Burnett w Polsce

Agata Małkowska-Szozda | 28 stycznia 2011, 06:00

Hilt podlega Nicoli Novellone, który z Warszawy zarządza regionem Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).

Tomasz Hilt, który od marca ub.r. pełni funkcję CEO agencji Leo Burnett, przejął teraz także obowiązki CEO grupy Leo Burnett w Polsce. Od czerwca 2009 roku funkcj tę pełnił Nicola Novellone, łącząc ją z funkcją chairmana & CEO Leo Burnett na region Europy Środkowo-Wschodniej. Na nowym stanowisku Hilt podlega Novellone, który zarządza regionem z Warszawy.

Hilt, który oprócz zarządzania agencją jest także odpowiedzialny za regionalną obsługę Procter & Gamble na obszarze CEE, tę ostatnią funkcję będzie pełnił prawdopodobnie tylko do połowy br.

- Łączenie tych dwóch stanowisk na dłuższą metę będzie trudne. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, kto przejmie moje obowiązki dotyczące pracy dla P&G, ale wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem będzie Hanna Jackowska - twierdzi Hilt.

Hanna Jackowska w ub.r. awansowała w strukturach agencji na stanowisko group account directora odpowiedzialnego za pracę dla P&G w regionie Europy Środkowej i Bałkanów. Wraz z Radimem Svobodą, account directorem, pracującym w moskiewskim biurze agencji, odpowiedzialnym za obsługę P&G na obszarze Europy Wschodniej i byłych republik azjatyckich ZSRR, obecnie raportują bezpośrednio do Tomasza Hilta.

Tomasz Hilt podkreśla, że na nowym stanowisku pełni jedynie funkcję nadzoru właścicielskiego. Wchodzące w skład grupy agencje działają na zasadach pełnej odrębności i niezależności operacyjnej.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,