M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Jelfa zmienia strukturę marketingu

Emil Płoszajski | 2 lutego 2011, 06:00

Na początku roku firma Jelfa SA wdrożyła nową strukturę zarządzania marketingiem i sprzedażą. W styczniu i lutym br. rozpoczynają pracę nowi dyrektorzy w poszczególnych grupach produktowych.

Działem OTC firmy pokieruje Jarosław Skrzyszowski. Z firmą związany jest od grudnia 2009 roku. Wcześniej pracował dla takich firm jak Ferrosan Poland, gdzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego, L’Oréal Polska czy Bayer Polska. Jarosław Skrzyszowski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz studiów MBA Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Osobą zarządzającą sprzedażą i marketingiem segmentu dermatologii został Igor Piwowarczyk, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie oraz studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Z rynkiem farmaceutycznym związany jest od 1996 roku. Przez ostatnie 2,5 roku zajmował stanowisko dyrektora marketingu w Polfie Tarchomin. Wcześniej pracował w firmach: Pliva Kraków, Polpharma oraz Merck Sharp & Dohme.

W styczniu br. do firmy dołączył również Zbigniew Sobala, zajmując stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu działów urologii oraz okulistyki. Zbigniew Sobala jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów MBA Politechniki Warszawskiej. Przez ostatnie cztery lata był związany z firmą Pfizer, pracując na rynkach: polskim (stanowisko: therapeutic area team leader), angielskim (senior European brand manager) oraz niemieckim (European brand manager). Wcześniejsze doświadczenia zdobywał w firmach Novartis Poland oraz Eli Lilly.

W połowie lutego do firmy Jelfa SA dołączy także Piotr Nawrot, obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu działów: metabolizmu i neurologii oraz lecznictwa zamkniętego. Piotr Nawrot jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz studiów MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Przez ostatni rok pracował w firmie Teva Polska na stanowisku field force managera. Wcześniej był związany z firmami Lek-Am oraz Novartis Poland.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,