M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kryminalny marzec w Tele5

Marta Daszkiewicz | 25 lutego 2011, 06:00

Trzy nowe seriale kryminalne zagoszczą od marca w ramówce stacji.

Telewizja Tele5 przygotowała na marzec trzy premierowe seriale.

W ramówce zagości m.in. niemiecko-austriacki serial "Jednostka Specjalna Dunaj" (na zdj.). Opowiada on historię specjalnej jednostki policji o kryptonimie Dunaj, która powołana została, aby chronić rzekę i jej brzegi przed narastającą falą zbrodni. Porwania, handel ludźmi, morderstwa, narkotyki to tylko niektóre ze spraw, z którymi na co dzień stykają się funkcjonariusze VCS. Z ich perspektywy Wiedeń - miasto Habsburgów, Mozarta i Freuda - wygląda zupełnie inaczej. Premierę serialu zaplanowano na 2 marca (środa), emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 17.55.

Kolejna marcowa nowość w Tele5 to serial "Zawodowcy” (CI5: The New Professionals) zrealizowany na podstawie hitu telewizji brytyjskiej z lat 70. CI5 to elitarna, rządowa jednostka złożona z ekspertów do walki z terroryzmem i szpiegostwem. Działa na całym świecie. Serial zadebiutuje na antenie Tele5 w czwartek 3 marca. Emitowany będzie w czwartek i piątek o godz. 16.50.

Szwedzki miniserial kryminalny "Johan Falk” to z kolei nowoczesne kino akcji, w którym nie ma prostych historii i konwencjonalnych zakończeń. Scenariusz wykorzystuje autentyczne wątki z akcji  szwedzkich jednostek specjalnych. Premiera serialu odbędzie się w niedzielę 6 marca, a emisję zaplanowano w każdą niedzielę o godz. 20.

– Europejskie seriale kryminalne cieszą się sporą popularnością. Ich zakup wiąże się z kontynuacją polityki programowej Tele5. W dalszym ciągu stawiamy na mocne, ciekawe i oryginalne pozycje – mówi Piotr Borys, dyrektor programowy Tele5.

Czytaj więcej na temat: ,